Screaming Frog – הכלי שאתם חייבים להכיר

תוכן עניינים

ה”צפרדע המצווחת”, או בשפה העממית “סקרימינג פרוג” היא תוכנה שלמעשה זוחלת באתרי אינטרנט, סורקת ושולפת מהם מידע חיוני לצורכי קידום אורגני ולצרכים כלליים של תפעול ותחזוק האתר. בניגוד לזחלנים אחרים וגדולים כמו גוגל אשר אוספים מידע מכל אתרי האינטרנט באופן מתמשך, Screaming Frog זוחלת רק באתר הספציפי אותו ביקשתם ממנה לסרוק, ובאופן חד פעמי – כלומר היא מספקת מעין תמונה על האתר, אך היא לא תמשיך לסרוק אותו שוב ושוב כמו שגוגל עושה למשל. 

התוכנה פותחה על ידי מפתחים בעלי תושייה שרצו ליצור כלי שיוכל לזחול באתרים ולהפיק מהם ועליהם מידע בזמן אמת. התכנה זמינה בחינם (יש גם גרסת פרימיום, אך החינמית מספיקה לכל הדעות), והיא קלה לשימוש. 

תפקידו של הזחלן הוא לדמות את הרובוטים של מנועי החיפוש ולהציג את המידע כפי שאלו ייתקלו בו כאשר יסרקו את האתר שלכם, בתוספת נחמדה אחת- תוכלו לבקש מהתוכנה לצפות בדפים שביצעתם עבורם NoIndex, כלומר, בדפים שלא אפשרתם לגוגל לקרוא – הדבר שימושי בעיקר באתרים שבתהליך הקמה, או בכאלה שאינם באויר עדיין. 

 

מה אפשר לעשות עם Screaming Frog?

סקרימינג פרוג הוא כלי חשוב בידיו של מנהל SEO ועבור כל מנהל אתר באופן כללי. התוכנה תאפשר לכם בין היתר לשלוף את המידע הבא:

 • תגיות מטא – כותרות מטא, תיאורי מטא, אורך הכותרות ותיאורי המטא וכדומה. 
 • תמונות – גודל התמונות, משקל התמונות, ALT TEXT  עבור התמונות ועוד. 
 • תגיות H1+H2 – כותרות ראשיות של עמודים וכותרות משניות. 
 • איזה קוד מחזיר העמוד – מציג את הSTATUS CODE של העמוד – 301,302,304,500, 200 וכו’.. 
 • פרטים נוספים כגון מספר מילים לעמוד, משקלי עמודים, מרחק מדף הבית, היררכיית עמודים וכו’.. 
 • לינקים שבורים – מציאת לינקים שאינם עובדים באתר. 

איך מתחילים להשתמש בסקרימינג פרוג?

אז אחרי שהורדתם והתקנתם את התוכנה (חיפוש מהיר בגוגל כאשר ההתקנה פשוטה מאוד), פתחו אותה והדביקו את הלינק לאתר עליו תרצו להפיק את המידע. לאחר זמן טעינה פעוט, התוכנה תחזיר לכם מידע על עד 500 מעמודי האתר (אלא אם רכשתם את גרסת הפרימיום, אך אל דאגה – רוב האתרים בעלי הרבה פחות עמודים). 

וכעת לשאלה האמיתית – איך אתם הייתם רוצים להשתמש בסקרימינג פרוג? 

אספנו כמה מהיכולות החזקות ביותר של סקרימינג פרוג, והכוונה בסיסית לכיצד להשתמש בהן כאן: 

 1. הצגה של כל העמודים באתר:
  סקרימינג פרוג כבר מוגדרת מראש לזחול בכל התמונות, סקריפטים וקבצי פלאש אשר נמצאים באתר. על מנת לזחול רק בדפי HTML, תצטרכו להקליק על “Configuration > Spider” ולאחר מכן להסיר את הסימון מ”Images”, “Css”, “JavaScript” ו”SWF”. הרצה של התכנה במצב זה תחזיר לנו בעצם רק את עמוד ה-HTML שקיימים באתר. 

 2. הצגת מידע לגבי כל הלינקים הפנימיים באתר, ולגבי כל הלינקים החיצוניים המפנים לאתר:
  בעמוד הראשי, לחצו על הלשונית “Internal” – כאן תוכלו למצוא מידע אודות הקישורים הפנימיים באתר שלכם. תוכלו למצוא מהי כתובתו של כל אחד מהקישורים, מהו האנקור (=מילת המפתח) בעזרתה הוא מקשר לעמוד אחר, סוג הקישור, הסטטוס של הקישור (האם הקישור תקין / שבור), האם הוא מאונדקס / לא מאונדקס ועוד.. לחיצה על הלשונית “External” תציג מידע דומה לגבי כל הלינקים החיצוניים אשר מפנים לאתר שלכם. 

 3. הצגת מידע לגבי כותרות H1 באתר:
  בדף הראשי של סקרימינג פרוג, הקליקו על הלשונית “H1”. כעת יפתח בפניכם מסך המציג את כל העמודים באתר יחד עם כותרת H1 שלהם, מספר התווים שמכילה כל כותרת ועוד.. 

 4. הצגת מידע לגבי עמודי התוכן באתר:
  תחת הלשונית “Content” בעמוד הראשי, תוכלו לקבל מידע לגבי התוכן בכל עמוד ועמוד באתר בו אתם זוחלים. בלשונית זו תוכלו לדעת ללמוד למשל, כמה מילים מכיל כל עמוד באתר.

 5. הצגת מידע לגבי תמונות באתר:
  תחת הלשונית “Images” בעמוד הראשי תוכלו למצוא מידע לגבי כל התמונות המצויות באתר, הקישור המוביל לכל אחת מתמונות אלה, משקל התמונה ועוד.

 6. הצגת מידע לגבי תיאורי המטא של העמודים באתר:
  תחת הלשונית “Meta Description” תוכלו למצוא את תיאורי המטא המשוייכים לכל אחד מהעמודים באתר. כותרות המטא הן התיאור שיופיע בין היתר בדף התוצאות של מנועי החיפוש כמו גוגל כאשר יחפשו אתכם ברשת. 
 
   

אז.. למה אתם מחכים?

סקרימינג פרוג היא תוכנה בעלת ערך רב לאלה מכם שעוסקים בשיווק דיגיטלי – בין אם באופן מקצועי, ובין אם באופן עצמאי עבור אתר העסק שלכם. 

רמת השליטה שלכם בה כמובן תהיה תלויה בכמות הזמן שאתם עובדים איתה, ומידת ההתעמקות שלכם בפיצ’רים שהיא מציעה. בידיים הנכונות, ועם מספיק סבלנות, סקרימינג פרוג יכולה להעניק לכם תובנות מדהימות על האתר שלכם, כיצד המשתמשים חווים אותו ומה אפשר לשפר בו. 

אז קדימה.. צאו לדרך ! 

ה”צפרדע המצווחת”, או בשפה העממית “סקרימינג פרוג” היא תוכנה שלמעשה זוחלת באתרי אינטרנט, סורקת ושולפת מהם מידע חיוני לצורכי קידום אורגני ולצרכים כלליים של תפעול ותחזוק האתר. בניגוד לזחלנים אחרים וגדולים כמו גוגל אשר אוספים מידע מכל אתרי האינטרנט באופן מתמשך, Screaming Frog זוחלת רק באתר הספציפי אותו ביקשתם ממנה לסרוק, ובאופן חד פעמי – כלומר היא מספקת מעין תמונה על האתר, אך היא לא תמשיך לסרוק אותו שוב ושוב כמו שגוגל עושה למשל.

סקרימינג פרוג הוא כלי חשוב בידיו של מנהל SEO ועבור כל מנהל אתר באופן כללי. התוכנה תאפשר לכם בין היתר לשלוף את המידע הבא:

1. תגיות מטא – כותרות מטא, תיאורי מטא, אורך הכותרות ותיאורי המטא וכדומה.
2. תמונות – גודל התמונות, משקל התמונות, ALT TEXT עבור התמונות ועוד.
3. תגיות H1+H2 – כותרות ראשיות של עמודים וכותרות משניות.
4. איזה קוד מחזיר העמוד – מציג את הSTATUS CODE של העמוד – 301,302,304,500, 200 וכו’..
5. פרטים נוספים כגון מספר מילים לעמוד, משקלי עמודים, מרחק מדף הבית, היררכיית עמודים וכו’..
6. לינקים שבורים – מציאת לינקים שאינם עובדים באתר.

אהבת את התוכן? בטוח שתאהבו גם את אלו:

גוגל אנליטיקס 4

גוגל אנליטיקס הוא שירות ניתוח אינטרנט המסייע לבעלי אתרים לעקוב ולנתח את התנועה באתר והתנהגות המשתמשים שלהם. לאחרונה, גוגל הוציאה את הגרסה הרביעית של גוגל

מה זה שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי הוא שימוש בטכנולוגיות דיגיטליות לקידום ושיווק מוצרים ושירותים. הוא כולל מגוון רחב של פעילויות כגון עיצוב אתרים, יצירת תוכן, אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO),

מה זה ROI וכיצד מחשבים אותו?

ROI – Return on Investment, או החזר על ההשקעה, הוא מדד חשוב שיכול לעזור לך לקבוע את הצלחת ההשקעות בקמפיינים שלך. כדי לחשב במדויק ROI,

אנחנו מחכים לכם גם בפייסבוק:

כל נתוני האתר ופלטפורמות השיווק במקום אחד

אנא השאירו פרטים

ונציג יחזור אליכם עוד היום